Katarzyna Ciupa
Katarzyna Ciupa

Katarzyna jest strategiem i konsultantem posiadającym 7+ lat międzynarodowego doświadczenia (AT, CH, DE, PL) w pracy w/dla sektora finansowego (bankowość inwestycyjna i regulacje, konsulting biznesowy, kontroling funduszy inwestycyjnych). Była głównym managerem zarządzającym wdrożeniem regulacji MiFID II i MAR w Raiffeisen Centrobank w Wiedniu. Ponadto opracowała strategie banku i koordynowała współprace banku z sektorem FinTech. Wcześniej, jako konsultant strategiczny w Simon Kucher & Partners w Wiedniu doradzała bankom w zakresie m.in. definiowania strategii współpracy z podmiotami z branży nowych technologii.

Katarzyna jest również badaczem (m.in. wygrała światowy konkurs naukowy organizowany przez OECD) i prelegentem (m.in. dla takich podmiotów jak IACA, Austrian Standards, TransInfo) z zakresu nowych technologii. Jest absolwentką studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) – kierunek oraz Vienna University of Economics and Business (CEMS). Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich z dyscypliny finanse w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i przygotowuje prace doktorską na temat finansowania start-upów opartego na technologii blockchain.

Katarzyna jest ponadto aktywnie zaangażowana we współpracę ze start-up’ami szczególnie w zakresie definiowania modeli i strategii biznesowych, jak również doboru i kształtowania optymalnych źródeł, mechanizmów i warunków finansowania/inwestowania. Jest członkiem i mentorem start-upów w IoT Austria, Bitcoin Austria jak również była mentorem zwycięskiego start-upu pierwszej edycji RBI Elevator Lab (akcelerator FinTech). Katarzyna była ponadto inicjatorką Bit’n’Block Academy – otwartej akademii dotyczącej zagadnień z zakresu technologii blockchain, miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez EU Blockchain Observatory jak również jest członkiem The British Blockchain Alliance.