Tomasz Waszczyk
Tomasz Waszczyk
Software Engineer

Ex-trader funduszu z grupy Tier 1 (Markttechnische Handelssysteme) gdzie odkrył alternatywne instrumenty finansowe które okazały się rozproszonymi systemami informatyczno – ekonomicznymi które po zbadaniu wypełniły lukę o których czytał w książkach Hayeka czy Friedmana.
Zawodowo związany z rynkiem Internet of Things oraz projektowaniem algorytmów gamifikacji. Pracuje również nad rozwojem protokołu MimbleWimle oraz stara się stale poszerzać swoją wiedzę w temacie anonimowości transakcji w sieci Bitcoin jak CoinJoin (w prywatność zupełnie nie wierzy). Uczestnik kursu dla programistów związanego z programowaniem inteligentnych kontraktów na platformę Tezos oraz robienia STO (certyfikacja w trakcie). Interesuje się psychologią budowania i zarządzania zespołami oraz działania ludzkiego w zdeindustralizowanych gospodarkach opartych na ekonomii wiedzy oraz zarządzaniem zmianą.
Prywatnie oraz zawodowo wierzący w antykruchość posiadania konserwatywnych zasad z zachowaniem ciekawości młodego człowieka – dziecka. W wolnych chwilach siedzi w saunie, squashu, koncertach muzyki klasycznej i czyta książki historyczne (https://historia.waszczyk.com). Założyciel Silesia Blockchain Meetup.